‘Terör artık burada tutunamayacak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Şırnak ve Mardin’de vatandaşlarla buluştu. Erdoğan, özetle şunları kaydetti: 

KALPSİZ VÜCUT OLUR MU?: Türkiye Yüzyılı ile ülkenin geleceğini inşa etmenin mücadelesini veriyoruz. Sadece Şırnak’la değil, bu bölgenin tamamıyla, bizim ve ülkemizin bağını koparmaya çalıştılar. Halbuki kalpsiz bir vücut olur mu? Şırnak’sız, Mardin’siz, Diyarbakır’sız bir Türkiye de olmaz. 

KARANLIK SENARYO MAŞASI: Bölücü terör örgütü, tek parti faşizmiyle bu topraklarda kurulmaya çalışılan zulüm düzeninin sürmesi için ülkemizin başına bela edilen bir araçtır. Devletin hataları elbette olmuştur. Ama bölücü örgüt, aleni bir ihanetin, hepimizi birden hedef alan karanlık bir senaryonun maşalığını yapmıştır. Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma devrimiyle içerideki ve dışardaki tüm unsurlarıyla biz bu sinsi oyunu bozduk. Cumhurbaşkanıyla, bakanlıklarıyla, belediyeleriyle el ele vererek bölgemizin ve ülkemizin önde gelen üretim ve istihdam merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Bunun için sizlerin desteğine ve katkısına ihtiyacımız var; öncelikle terörün bir daha bu topraklarda tutunamamasını sağlayacağız. 

CHP’YE TEPKİ: Belediyeleri ‘DEM’le beraber yönetecekler’ ve ‘DEM’siz yönetecekler’ diye ikiye ayırmışlar. Biri ‘DEM ile yürüyeceğim’ diyor, biri çıkıyor ‘DEM’i belediyeye almam’ diyor. Tüm bu skandallar yaşanırken genel başkanlık koltuğunda olan şahsı ya kimse takmıyor ya da buna had bildiriyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bizim dönemimizde oy tercihinden dolayı vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Şiddete bulaşan, terörü övenlere karşı yasal zeminde gerekenler yapılır ama sırf oy tercihinden dolayı vatandaşa ayrımcılık yapmadık, yaptırmayız. 

‘Kardeşlik sofrası’

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Ankara’da misafir oldukları Taş ailesi ile birlikte iftar yaptı. Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından “Birlik, beraberlik ve kardeşliğin sofrasında orucumuzu beraber açtık. Evin neşesi Gülhan, Nur Hayat ve Elif kızlarımızla sohbetimiz akşamımızı aydınlattı” paylaşımında bulundu.

‘Hedef günde 100 bin varil petrol üretmek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar Dağı’ndaki günlük petrol üretiminin 37 bin varili geçtiğini belirterek, “Bu ay sonuna kadar günlük 40 bin varili geçmek, yıl sonunda da 100 bin varil üretime ulaşmayı hedefliyoruz. Kato Dağı ve Faraşin Yaylası da yeni petrol arama alanlarımız arasına girdi. Çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Şırnak’ı madenleriyle, jeotermaliyle, güneşiyle, rüzgarıyla ülkemizin önde gelen enerji üslerinden biri yapmakta kararlıyız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x