Google aramalarında Kate Middleton, Trump ve Biden’ı geride bıraktı

Geçtiğimiz Pazar günü Kensington Palace, Birleşik Krallık’taki Anneler Günü’nü kutlamak için Middleton’un çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis ile birlikte bir fotoğrafını yayınladı. Bir gün sonra Middleton, Associated Press ve Reuters’in de aralarında bulunduğu haber ajanslarının medya kuruluşlarını, manipüle edildiği endişesi nedeniyle görseli dolaşımdan kaldırmaya çağırmasının ardından görseli düzenlediğini kabul etti.

Fotoğraf tartışması, sosyal medyada Middleton’un sağlığıyla ilgili artan komplo teorilerinin ortasında ortaya çıkıyor. Ocak ayında Kensington Sarayı, prensesin planlı bir karın ameliyatı geçirdiğini ve ameliyatın “başarılı” olduğunu açıklamıştı. Prenses, Noel Günü’nden bu yana kamuoyu önüne çıkmamıştı.

GOOGLE’DA BİRİNCİ

Google Trendler grafiğine göre Middleton, Google’da son yedi gün içinde ABD’li kullanıcılar tarafından Trump’tan ortalama altı kat, Biden’dan ise dokuz kat daha fazla arandı.

Grafikteki sayıların mutlak arama hacmi sayılarını temsil etmediğini, bunun yerine verilerin normalleştirildiğini ve sıfırdan 100’e kadar bir ölçekte sunulduğuna dikkat çekildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x